Aktualności

books

Aktualności

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny.

Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.

Lekcja biblioteczna dla uczniów ZSE-E w Radomsku

utworzono .

Dzisiaj (23 lutego br.) w Wypożyczalni dla dorosłych odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów ZSE-E w Radomsku, mająca na celu rozwijanie kompetencji związanych z uczeniem się, zdobywaniem i wykorzystywaniem informacji. Wierzymy, że aktywny udział uczniów wpłynie pozytywnie na ich rozwój i przyczyni się do wyrobienia nawyku korzystania z biblioteki.

 

 

„BAJKI - POMAGAJKI" - Filia nr 2

utworzono .

Spotkania z najmłodszymi czytelnikami są zawsze bardzo inspirujące, zwłaszcza, gdy temat jest ciekawy. Tym razem dzieci z Przedszkola Specjalnego rozmawiały o lęku przed odrzuceniem z powodu pojawienia się nowego członka rodziny. Na przykładzie Kocicy Złośnicy i jej małego braciszka Kocurka Pazyrka mogły przekonać się jak ważna jest rozmowa i wzajemna akceptacja. Tradycyjnie już, na zakończenie przeszkolaki wykonały naklejanki z papieru przedstawiające kotki.

.

 

e8ae5d36 08eb 4e00 83bc b6bfb4233f18

„Wlazł kotek na płotek" - Filia nr 4

utworzono .

21 lutego w Filii nr 4 "Wlazł kotek na płotek"🐈

Uczniowie z klas 7c/8c zet oraz 4b/6b/8d zet z SOSW uczcili w Filii nr 4 Światowy Dzień Kota. Dzieci wysłuchały kocich wierszy "Wlazł kotek na płotek", "Sprawka kota" oraz "Czarny kot mi przebiegł drogę, czyli PS". Wykonały piękne kotki na płotkach. Teraz już wszyscy wiedzą, że gdy czarny kot przebiegnie drogę, to nie przynosi pecha, że to radość, że uciecha 🐈‍⬛😀🐱

.

 

 5d89ea93 d216 4b41 a3c5 006

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii nr 1

utworzono .

„Kochać to woleć od innych, przedkładać ponad innych. To uczucie nie ma nic wspólnego z wiedzą, to coś w rodzaju zaślepienia" - E.-E. Schmitt

W walentynkowym nastroju odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii nr 1. W taki nastrój wprowadził klubowiczów Eric-Emmanuel Schmitt - autor książki "Tektonika uczuć" - dramatu, pełnego ciągłego napięcia między dwojgiem bohaterów. Richard i Diane są w sobie szaleńczo zakochani i wkrótce zamierzają się pobrać. Chociaż... może nie tak szaleńczo, jak się wydaje. Tak naprawdę, to myślą o rozstaniu. Czego oni właściwie chcą? Wśród intryg i podchodów, aluzji i podtekstów Schmitt kolejny raz pokazuje, że najsilniejszych uczuć nie można od siebie odróżnić i wszyscy nosimy maski.

Bo miłość to nieustająca gra...

.

6e976853 2da4 4a6d 8d61 3859c2b92973

„Baśniowy teatr wyobraźni" - Filia nr 1

utworzono .

"W baśniowym teatrze wyobraźni" znaleźli się młodzi uczestnicy czwartkowych warsztatów teatralnych w Filii nr 1. Tym razem zajęcia zaczęły się od wysłuchania czytanej na głos baśni J. I W. Grimm "Jaś i Małgosia". Nagle powiało grozą ... i cała grupa zasłuchała się w odczytywaną historię. Była też pogadanka o tym, jak bawiono się i tańczono w średniowieczu, wszak mamy koniec karnawału. Próby wykonania średniowiecznego tańca korowodowego przyniosły wiele śmiechu i radości, a potem zrobiło się poważnie i ... pierwsza próba naszej sztuki za nami! Ferie się kończą, ale warsztaty z panią Iwoną będą miały jeszcze swoją kontynuację... z Finałem!

.

 

be95fe75 3472 44d7 aa68 0e7a510c34da