Aktualności

books

Aktualności

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny.

Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.

Helen Doron 18.06.2015r.

utworzono .

18 czerwca 2015 r. po raz kolejny odbyło się spotkanie z cyklu "Cała Polska czyta dzieciom po angielsku". Bajki w języku angielskim czytała nauczycielka z Centrum Helen Doron.

Cała Polska czyta dzieciom po angielsku - PP Nr 3

utworzono .

Dnia 29 stycznia odbyły się zajęcia z cyklu "Cała Polska czyta dzieciom po
angielsku". Tym razem goszczono przedszkolaków z PP nr 3, którzy wysłuchali angielskich
wersji bajek pt. "Czerwony Kapturek", Księżniczka i żaba", "Jaś i Małgosia".
Bajki w języku angielskim czytała nauczycielka z Centrum Helen Doron.

Cała Polska czyta dzieciom po angielsku c.d.

utworzono .

Kolejne spotkanie z cyklu "Cała Polska czyta dzieciom po angielsku" odbyło się 17 listopada 2014r. Dzieci z PP nr 4 zapoznały się z angielską wersją baśni "Księżniczka i żaba".

"Choinko piękna jak las..."

utworzono .

Wielu z nas pamięta proste słowa dziecięcej piosenki, które wracają szczególnie w ten przedświąteczny czas. To było przecież tak:

Stała pod śniegiem panna zielona
Nikt prócz zająca nie kochał jej
Nadeszły święta i przyszła do nas
Pachnący gościu, prosimy wejdź!

  I jak co roku, chętnie korzystając z tego zaproszenia wkracza radośnie w nasze progi. Tak też było i tym razem, gdy przyjęła gościnę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku. A w piękną suknię z własnoręcznie wykonanych ozdób ubrały ją dzieci z Publicznego Przedszkola nr 6 w Radomsku. Dla niej, a także zaproszonych kolegów z Przedszkola Publicznego nr 2 w naszym mieście, zaprezentowały przygotowane na tę okazję przedstawienie pod intrygującym tytułem „Kłopot Aniołków”. Specjalnym gościem tego poniedziałkowego, grudniowego spotkania był uśmiech i radość promieniująca z dziecięcych buziek. Dlatego:

Choinko piękna jak las,
Choinko zostań wśród nas!
Jak długo zechcesz, z nami pozostań,
niech pachnie tobą domowy kąt.
Wieszając jabłka na twych gałązkach
życzymy wszystkim Wesołych Świąt.

"Moja Rodzina"

utworzono .

24 maja dzieci z Przedszkolnego Klubu Małych Poetów działającego przy Publicznym Przedszkolu nr 5 zaprezentowały swoje wiersze w bibliotece.
  Utwory zostały wydane w tomiku pt. "Moja Rodzina". Dzieci i zaproszeni na tę uroczystość rodzice wychodzili kolejno na scenę; mama lub tata czytali wiersze swoich pociech. Uroczystość uświetniły piękne tańce i piosenki.