Aktualności

books

Aktualności

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny.

Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.

Projekty MKiDN

utworzono .

DZIĘKI DOTACJOM REALIZUJEMY PROJEKTY mkidn XII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki " Cena miłości Ojczyzny "
Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku otrzymała w 2022 roku dofinansowanie na zadanie pod nazwą XII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki " Cena miłości Ojczyzny " , w ramach Programu Rządowego Promocja czytelnictwa ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Przyznana dotacja umożliwi nam podjęcie działań upamiętniających 75. rocznicę urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki i 41. ogłoszenia stanu wojennego w Polsce poprzez : ogłoszenie i uroczyste rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego, wydanie pokonkursowej publikacji z nagrodzonymi wierszami, organizację programu słowno-muzycznego w wykonaniu Bardów Solidarności, który podkreśli podniosły i patetyczny charakter zadania oraz rozbudzi i pogłębi postawy patriotyczne odbiorców.
Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w kwocie 9 380 zł będzie realizowane od 05.09.2022 do 21.12.2022 roku, a jego całkowity koszt wynosi 19.600 zł.
Autorem i koordynatorem projektu jest Małgorzata Barwińska.