Aktualności

books

Aktualności

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny.

Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.

CZAS APOKALIPSY - wystawa ze zbiorów biblioteki

utworzono .

Ogłoszenie stanu wojennego w Polsce w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku było decyzją rządu komunistycznego przez ówczesnego premiera i ministra obrony generała Wojciecha Jaruzelskiego, której celem było stłumienie rosnącej opozycji i przywrócenie porządku publicznego. Stan wojenny spowodował zawieszenie praw obywatelskich, aresztowania tysięcy działaczy opozycji, w tym przywódców "Solidarności", oraz cenzurę mediów. Skutki ogłoszenia stanu wojennego dotknęły życie codzienne wielu Polaków, a wiele osób zostało internowanych. Stan wojenny trwał do 1983 roku, kiedy to został oficjalnie zniesiony, a kraj zmierzał w kierunku częściowej liberalizacji i dialogu między władzami a opozycją.

To wydarzenie miało istotne konsekwencje dla Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, kształtując dalszy bieg historii regionu.

.

Wystawa dostępna od 11.12.2023 r - 15.12.2023 r.

w Czytelni dla dorosłych (Ipiętro) w godzinach pracy biblioteki.

.

CZAS APOKALIPSY