Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci

28 lutego br. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku. Tym razem z Nelą małą Reporterką wybraliśmy się w daleką podróż - rozmawialiśmy na temat książki pt. "Nela i kierunek Antarktyda". Prześledziliśmy na mapie świata trasę wędrówki Neli z Polski na Półwysep Antarktyczny. Duże emocje wywołał opis przeprawy przez Cieśninę Drake'a oraz spotkanie z najgroźniejszym drapieżnikiem Antaktartydy. Przerywnikiem w dyskusji były  krótkie projekcje filmów z pobytu Neli na najzimniejszym kontynencie. Wiele dowiedzieliśmy się o życiu zwierząt zamieszkujących Antarktydę, zwłaszcza pingwinów i lamparta morskiego. Podsumowaniem spotkania było wykonanie pingwinów metodą origami.