Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci

W piątek 23 lutego 2024 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Rozmawiałyśmy na temat książki Barbary Gawryluk pt. "Klinika zdrowego chomika. Pudełko pełne kotów".

Na początku uczestniczki spotkania przypomniały sobie losy bohaterów książki, np. papugi Poli, słonia Kacpra czy kotka Jodie i pieska Fąfela.  Wspomniane zwierzątka spotkały różne schorzenia, niespodziewane wypadki, z którymi musieli poradzić sobie właściciele oraz weterynarz Wojtek.

Rozmowa uświadomiła dziewczynkom, że posiadanie zwierzątka w domu wiąże się z wielką odpowiedzialnością , a praca weterynarza bywa chwilami ciężka ale i bardzo satysfakcjonująca.

W drugiej części spotkania klubowiczki przeniosły się do prowizorycznego"studia radiowego", w którym miały za zadanie w dwuosobowych grupach stworzyć własną audycję radiową wzorowaną na programie "Klinika zdrowego chomika",  znanym  z omawianej książki. Po zapoznaniu się z zasadami przygotowania dobrej audycji radiowej i przećwiczeniu dykcji przystąpiły do przeprowadzenia wywiadu na  temat opieki nad swoimi zwierzakami. Okazało się, że nasze klubowiczki świetnie sprawdziły się w roli redaktorki radiowej oraz udzielającej wywiadu. Dziewczynki ponadto  są wielkimi miłośniczkami zwierząt i mają ogromne serce dla swoich pupili.