Spotkanie z Łukaszem Furmańczykiem

.

Łukasz Furmańczyk - nota

O MNIE

Sunny Cyclist Travlelller- właściwie Łukasz Furmańczyk, od dwunastu lat w wolnych chwilach zwiedzam świat rowerem, motocyklem, pieszo. Smakowałem życia oraz odkrywając siebie, odkryłem przy okazji, że rower to jest mój świat.. Prywatnie pasjonat dalekich podróży rowerowych, biwakowania, sprzętu outdoorowego, fotografii. Rower to moja codzienność i podstawowy środek transportu. Zawodowo od dziesięciu lat trener, programista maszyn CNC w firmie Leitz Polska. Przez ten czas przeszkoliłem dziesiątki osób z całego świata. W roku 2018 pracowałem przy uruchomieniu nowego centrum serwisowego w Kanadzie. W dalszej części prezentacji przedstawię moje podróżnicze doświadczenie oraz swój szalony pomysł :) ,

O NADCHODZĄCEJ WYPRAWIE

Od września ubiegłego roku intensywnie szykuję się do realizacji swojego największego podróżniczego marzenia - chcę w najbliższym czasie wyruszyć w podróż dookoła świata. Poznawać odległe kultury, ludzi, kuchnie i obyczaje. Codziennością stanie się dla mnie spanie w namiocie, podstawowym środkiem transportu będzie mój ukochany rower, a domem i szafą sakwy. Kuchnie domową zastąpi palnik na benzynę, wygodne łóżko- karimata i śpiwór puchowy. Planuję przejechać około 70 000 km,przez 5 kontynentów, być w drodze około 1000 dni. Przygotowania trwają intensywnie, logistyka, sprzęt, trasa, szczepionki, ubezpieczenia,wizy, bilety na loty międzykontynentalne. Wraz z rozwojem wydarzeń założyłem social media, gdzie dzielę się projektem. Gdy tylko wystartuję, ruszy blog internetowy, gdzie będę opisywał swoje przygody w dłuższej formie, zamieszczał zdjęcia, dodawał poradniki. Planuję również bloga w formie wideo na platformie Youtube. Powstaje również strona internetowa.

.

Do moich najważniejszych do tej pory wypraw zaliczam:

• Polska-Czechy 2013 (450km) -rowerem
  • Polska-Chorwacja 2016 (1700km) -rowerem
  • Polska-Finlandia 2017 (1700km) rowerem w pojedynkę
  • Zimowy Rejs żaglowcem „Zawisza Czarny” (350 NM)
  • zachodnia granica, od gór po morze 2018 (600km) -rowerem
  • od zachodniej granicy Polski do wschodniej 2018 (800km) - rowerem
  • Radomsko - Warszawa 2018 (250km) - solo rowerem ( osobisty rekord dziennego dystansu przez 10h)
  • Udział w Pierwszej Polskiej Rowerowej sztafecie dookoła świata BIKE JAMBOREE, zimowy etap 21” z Vancouver do San Francisco 2018 (2000km)
  • dookoła Polski 2020 (3500km) - motocyklem w pojedynkę
  • podróż za koło podbiegunowe Nordkapp 2021 (8000km) - motocyklem w pojedynkę