Aktualności

books

Aktualności

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny.

Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.

XII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki "Cena miłości Ojczyzny"

utworzono .


Z okazji przypadającej 14.09.2022 r.- 75.rocznicy urodzin błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, MBP w Radomsku ogłasza XII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki " Cena miłości Ojczyzny ".

Celem Konkursu jest kształtowanie postaw moralnych wobec Ojczyzny, promocja uzdolnionych twórców i pielęgnowanie pamięci o błogosławionym księdzu Jerzym..
Ks. Jerzy Popiełuszko, duszpasterz ludzi pracy i kapelan "Solidarności" został zamordowany 19 października 1984 r. przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa z IV Departamentu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, który był odpowiedzialny za zwalczanie Kościoła katolickiego. W ostatnich latach swojego życia duchowny posługiwał w parafii św. Stanisława Kostki
, gdzie odprawiał comiesięczne msze święte za Ojczyznę, spotykał się z ludźmi i głosił kazania, które poruszały serca ludzi i budziły nadzieję w czasach komunistycznego reżimu.

Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom odbędzie się dnia 13.12.2022 roku , w 41.rocznicę ogłoszenia stanu wojennego a zarazem rocznicę rozpoczęcia w kościele św. Stanisława Kostki odprawiania comiesięcznych mszy w intencji ojczyzny.


Plakat B 1 strona 

 MKiDN kolor  

Konkurs dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach Programu Rządowego Promocja czytelnictwa.

pobierz

Do odczytania poniższych plików niezbędny jest program Acrobat Adobe Reader

(klikając na ikonkę po lewej stronie ściągniesz jego darmową wersję)

Pliki do pobrania: