Aktualności

books

Aktualności

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny.

Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki

utworzono .

konkurs poetycki

„Cena miłości ojczyzny”

  Napisał kiedyś mistrz Jan Kochanowski „A jeśli komu droga otwarta do nieba, tym co służą ojczyźnie” Miłość do Boga, ojczyzny i ludzi wytyczyła szlak, którym bł. ks. Jerzy Popiełuszko przeszedł podczas swej ziemskiej wędrówki. Trud tej drogi i kamienne ścieżki peerelowskiej rzeczywistości, którymi kroczył, potrafił obracać w dobro. Słowa, którymi do nas mówił dodawały wiary w sens człowieczeństwa. Słuchając prostych prawd o umiłowaniu ojczyzny i bliźniego stawaliśmy się lepsi.

  Niespisany testament kapelana „Solidarności”, to dziedzictwo, obok którego nie można przejść obojętnie. Dlatego oddając hołd bł. ks. Jerzemu i poszukując prawdy, która tak pięknie kształtuje postawy moralne wobec ojczyzny, przygotowaliśmy kolejną, VIII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki„Cena miłości ojczyzny”.

  Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 15 lat i nie są członkami Związku Literatów Polskich ani Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Bo naszą ambicją jest również promowanie uzdolnionych twórców.

Na Państwa prace – maksymalnie trzy wiersze – czekamy do 15 listopada 2013 roku.

Pliki do pobrania: