Wystawa „Wrzesień 1939. Polska wobec niemieckiej i sowieckiej agresji”

Wystawa „Wrzesień 1939. Polska wobec niemieckiej i sowieckiej agresji”, przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej i agresji sowieckiej na Polskę.
Wykorzystane zdjęcia pochodzą z Archiwum IPN, Narodowego Archiwum Cyfrowego, Centralnego Archiwum Wojskowego, „Ilustrowanego Kuriera Codziennego”, „Wiener Illustrierte”, Bundesarchiv, Politisches Archiv des Auwärtigen Amt, Imperial War Museum, Muzeum Ziemi Wieluńskiej oraz prywatnych zbiorów Juliena Bryana, dr Dawida Golika, Jerzego Krzewickiego, Józefa Nyka i Piotra Sadowskiego.

IMG 20200902 111030