Aktualności

books

Aktualności

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny.

Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.

Galeria "Piątka"

utworzono .

Wystawa Eweliny Hofman-Wróblewskiej

  

Wystawa Aleksandry Bociańskiej

Wystawa Niki Kuliś

Wystawa Karoliny Mysłek

 

Wystawa Joanny Sroczyńskiej

                                           

Wystawa Tomasza Zawadzkiego

                                         

Wystawa Karoliny Majer

Wystawa Joanny Szumskiej

 

Wystawa Joanny Niteckiej

Wystawa Sławomira Jagły

Wystawa Moniki Cichosz

Wystawa Igi Borowieckiej-Grzywacz

Wystawa Ewy Margas-Cyganek

Wystawa Jakuba Lesińskiego

      A gdyby tak natknąć się na sztukę w miejscu nieoczywistym? Nie planując, nie wpisując w kalendarz? Nie przygotowując się do wieczornego wernisażu? Tylko zachwycić się tu i teraz? Znaleźć 10 minut? W drodze na zakupy, do urzędu, na spotkanie? Dzisiaj rusza w Radomsku Galeria Piątka. Tyle czasem stoimy przed zamkniętym przejazdem kolejowym, czekając na zielone czy w ulicznym korku. Albo w kolejce do lekarza, do kasy w markecie, w urzędzie, kiedy trzeba załatwić jakąś sprawę. Kilkanaście minut każdego dnia, które ucieka bezpowrotnie. W nerwach, w napięciu. I po co? A może inaczej? Przechodzisz obok właśnie tu i teraz, i jeśli tylko jest otwarte, możesz poznać pracę artysty. W spokoju, zapominając na chwilę o tu i teraz. Od dzisiaj działa w naszym mieście Galeria Piątka. Nie ma jednego adresu. Ma ich pięć. Bo właśnie w pięciu miejscach przez miesiąc można będzie oglądać wystawiane prace. W ciągu roku zaprezentuje się dwanaścioro artystów. Będą to przede wszystkim radomszczanie, albo ludzie związani z Radomskiem, ale nie tylko. Organizatorzy galerii Piątka zapowiadają niespodzianki. Gdzie? Prace będą eksponowane w Restauracji Las, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Muzeum Regionalnym, Miejskim Domu Kultury oraz w redakcji Gazety Radomszczańskiej. Zapraszamy serdecznie. Zachęcamy do odwiedzin przy okazji innych spraw, jak i specjalnie po to, żeby się zachwycać. I porozmawiać, bo zawsze chętnie rozmawiamy. Także o sztuce. A na początek w naszej redakcji, muzeum, bibliotece, MDK i Lesie grafiki Agnieszki Półroli.

    Agnieszka Półrola urodziła się w Radomsku 27 kwietnia 1967 r. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, filię w Katowicach. W 2004 r. otrzymała stopień doktora sztuki w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w dyscyplinie artystycznej: grafika. W 2008 r. uzyskała stopień doktora habilitowanego. Obecnie pracuje w Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie na stanowisku profesora nadzwyczajnego UJD. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą (Belgia, Czechy, Niemcy, Słowacja, Węgry, USA).

 

Żródło: GR                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

 

IMG 20190905 164734