kalendarium wydarzeń - czerwiec 2017r.

1-30:czerw

"Jak dorosnę" - wystawa plastyczna.

"Do czytania, do słuchania i zabawy..." - wystawa książek interaktywnych dla najmłodszych.

Wystawy czynne w godzinach pracy Oddziału dla dzieci

1:czerw

Godz. 15.00 - Bajki logopedyczne - zajęcia terapeutyczne.

DNI RADOMSKA

2:czerw

Godz. 18.00 - Spotkanie z Katarzyną Grocholą - pisarką i dziennikarką, autorką książek, min.: "Nigdy w życiu", "Ja wam pokażę", "A nie mówiłam", "Trzepot skrzydeł", "Kryształowy Anioł", "Przeznaczeni". Prowadzenie: Justyna Czechowska, literaturoznawczyni, tłumaczka literatury szwedzkiej.

NOC BIBLIOTEK - III edycja "Podróże"

3:czerw

Miejska Biblioteka Publiczna, Narutowicza 4

Godz. 15:00 - "Od karykatury do animacji" - spotkanie z rysownikiem, karykaturzystą i twórcą filmów rysunkowych Dariuszem Pietrzakiem. W programie: rysowanie karykatur na żywo, projekcja humorystycznych filmów animowanych.

Park Solidarności

Godz. 17:00 - Podsumowanie XIV edycji konkursu ph.:"Najaktywniejszy czytelnik". Wręczenia nagród laureatom.

Miejska Biblioteka Publiczna, Narutowicza 4

Godz.18.00 - spotkanie z Wiolettą Piasecką -  autorką książek dla dzieci, m.in.: "Tańczące czarownice", "Miś", "Mała cyganeczka", "Domek marzeń", "dwie Małgosie".

Godz. 19.00 - "Podróże muzyczne i nie tylko"- koncert w wykonaniu artystów Piwnicy pod Baranami - Agaty Ślazyk i radomszczanina Tomasza Kmiecika.

Nocny bookcrossing w bibliotece

13:czerw

Godz. 10:00 - spotkanie z Katarzyną Wasilkowską - autorką książek dla dzieci, m.in.: "Królestwo, jakich wiele", "Mleczak", "Jowanka i gang spod Gilotyny".

20:czerw

Godz. 15:30 - „Popołudniowe czytanie” - głośne czytanie dzieciom z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci - Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej.

Godz. 18.00 - promocja tomiku wierszy Stanisławy Krawczykowskiej pt.: "Dobryszyce, wioska moja miła".