Kalendarium wydarzeń - maj 2017r.

29-4:kwie-maj

Okolicznościowa wystawa książek ze zbiorów biblioteki w 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja ph. "Wolność! Naród! Ojczyzna!"

"Z książką na Majówkę" - wystawa książek z cyklu Wypożycz z wystawy.

4:maj

Godz. 15.00 - Bajki logopedyczne - zajęcia terapeutyczne.

8-29:maj

XIV OGÓLNOPOLSKI  TYDZIEŃ BIBLIOTEK ph. "Biblioteka. Oczywiście!"
"I na co dzień i na niedzielę", "Książka naszym przyjacielem" - wystawa prac przedszkolaków z PP Nr 6 w Radomsku.

8:maj

Godz. 10:00 - "Obudź w sobie apetyt na czytanie" - spotkanie z Joanną Kmieć - autorką książek dla dzieci.

9:maj

Godz. 15:00 - "Pasowanie na czytelnika" przedszkolaków PP Nr 6 w Radomsku.

10:maj

Godz.12.00-14.00 - Fundacja Wisławy Szymborskiej - dr Anna Marchewka - warsztaty słowa nt. "Jak czytać współczesną poezję".

Godz. 18.00 - Promocja książki "Sprzedawca Arbuzów" - spotkanie z Marcinem Mellerem - dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym. Prowadzenie: krytyk literacki dr Paulina Małochleb.

11:maj

Godz. 19:00 - „Co było, nie wróci” - koncert Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego.

12:maj

Godz. 10:00 - „Żywa okładka” - II edycja międzyszkolnego konkursu plastycznego.

13:maj

Godz. 11.00-13.00

„Majówka w bibliotece" - impreza czytelnicza.

15:maj

Godz. 11:00 - „W to mi graj: bajki muzyczne” - spotkanie z autorką książek dla dzieci Justyną Bednarek.

16:maj

Godz. 15.30 - „Popołudniowe czytanie” - głośne czytanie dzieciom i młodzieży

25:maj

Godz. 16.00 - 2017 ROKIEM WŁADYSŁAWA STANISŁAWA REYMONTA W RADOMSKU „Życie i twórczość Wł. St. Reymonta" - wykład dr Karoliny Kołodziej - z Uniwersytetu Łódzkiego.

30:maj

Godz. 15.30 - „Popołudniowe czytanie” - głośne czytanie dzieciom i młodzieży