wykład dra Dariusza Roguta

rogut

Święto Niepodległej

Jesień 1918 roku była świadkiem odzyskania przez Polskę niepodległości. Wcześniej przez blisko półtora wieku próbowano naszą ojczyznę wymazać z europejskich map.

Wszak zniknęły aż i tylko jej granice. Bo przecież Polska była tutaj zawsze. W walce z zaborcami, w trosce o polski język, w codziennym dniu i podczas polskich świąt.

Znakomitymi świadkami historii i częścią dziedzictwa narodowego, dowodem wydarzeń oraz źródłem o nich wiedzy, ale też zapisem myśli i pragnień, porażek i zwycięstw, nadziei i marzeń, są książki.

Zapraszamy na skorzystanie z ich towarzystwa także podczas tegorocznych obchodów Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. Rolę książki w boju o Niepodległą nie sposób przecenić.

A dokumenty utrwalające działania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku odnotują tym razem wystawę okolicznościową ze zbiorów biblioteki ph.:”Rok 1918” oraz wykład dra Dariusza Roguta z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach nt. „Święto Niepodległości”.