Marcin Kydryński w bibliotece

kydrynski strona

Odnajdywanie Afryki

Zbiór tekstów oraz fotografii, przekazujących czasem może więcej treści niż same słowa, a powstałych na kanwie 25-letnich peregrynacji po Czarnym Kontynencie i wypełniających książkę „Biel. Notatki z Afryki”, będą punktem wyjścia do spotkania z jej autorem, podróżnikiem, ale także cenionym dziennikarzem radiowej „Trójki”, autorem tekstów piosenek i producentem muzycznym Marcinem Kydryńskim.

Rozmowę o tytułowej bieli, inności i życiu poprowadzi dr Paulina Małochleb, sekretarz Nagrody im. Wisławy Szymborskiej, krytyk literacki, członek redakcji „Nowej Dekady Krakowskiej” i autorka bloga „Książki na ostro”.

Serdecznie zapraszamy 27 października o godzinie 16.00

W jednym z wywiadów nasz gość powiedział, że „…wędrowanie po Afryce jest jedynie pretekstem do takiej rozmowy. O pięknie, o przemijaniu, religii, książkach, zmysłowości, okrucieństwie, muzyce, lęku, naturze człowieka”.