KIERUNEK KULTURA — SZEKSPIR

szekspir

Rok 2016 jest Światowym Rokiem Szekspira. W wielu miejscach na świecie i w Polsce już odbyły się imprezy uświetniające 400. rocznicę śmierci wielkiego dramaturga. Nauczyciele II LO we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Radomsku opracowali z tej okazji projekt Kierunek Kultura  Szekspir. Teraz i my, mieszkańcy Radomska i powiatu radomszczańskiego, mamy sposobność w dniach 17-25 października dołączyć do międzynarodowej społeczności, świętującej to ważne wydarzenie kulturalne. Zapraszamy do udziału w wykładach w MBP, a także do udziału w konkursie recytatorskimSzekspir  monologi i sceny dramatyczne (uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) oraz w turnieju literackimIgraszki z Szekspirem (uczniowie gimnazjów). Szczegóły znajdziecie w regulaminach:
1. Regulamin konkursu „Szekspir — monologi i sceny dramatyczne,
2. Regulamin turnieju „Igraszki z Szekspirem
Pełny wybór tekstów do konkursu recytatorskiego jest dostępny w bibliotece szkolnej II LO w Radomsku.
Jeżeli podacie swój adres e-mail, prześlemy je również pocztą elektroniczną.
Serdecznie zapraszamy do udziału w radomszczańskich Obchodach Szekspirowskich.
Następna taka okazja dopiero za sto lat!

Przesłuchania do konkursu recytatorskiego Szekspir - monologi i sceny dramatyczne dla uczniów

szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w kategorii język polski, język angielski odbędą się w dniu

18 października br. (wtorek) o godz. 9:00

w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku, przy ul. Narutowicza 4.

szekspir poprawiony mini

"Życie i twórczość Williama Szekspira" - wykład Anny Staneckiej z UJK w Kielcach

przesłuchania konkursowe

"William Szekspir i dramat elżbietański" - wykład Katarzyny Szmigiero z UJK w Kielcach