„Sprawa Katynia : ludobójstwo, kłamstwo i walka o prawdę“ - wykład dra Witolda Wasilewskiego

Walcząc o prawdę i pamięć

Pamięć Golgoty Wschodu to zaszczyt, a zarazem obowiązek wobec przeszłych i przyszłych pokoleń. Bo przecież człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim. Dlatego w Miejskiej Bibliotece Publicznej tak często wracamy do trudnych i dramatycznych kart polskiej historii. Również tym razem włączamy się w miejskie obchody rocznicy zbrodni katyńskiej. Ludobójstwa dokonanego przez sowiecką bezpiekę na ponad dwudziestu tysiącach polskich obywateli – jeńcach wojennych, wziętych do niewoli lub aresztowanych po agresji na Polskę 17 września 1939 roku i więzionych przez NKWD w Kozielsku, Ostaszkowie czy Starobielsku. Pomordowanych w Katyniu, Miednoje, Charkowie, Bykowni i innych, wciąż nieznanych miejscach. Rodakom spoczywającym w obcej ziemi poświęcamy ten czas.

W dniu 10 kwietnia o godzinie 12.00

zapraszamy na wykład, który wygłosi dr Witold Wasilewski

z Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie zatytułowany

Sprawa Katynia : ludobójstwo, kłamstwo i walka o prawdę“.

ZAPROSZENIE horz