Ferie w bibliotece

Przygoda z książką dobra na każdą pogodę

Dlatego na zbliżające się siedmiomilowymi krokami ferie zimowe już dziś warto sobie zarezerwować czas. Dla książki i dla nas. Bo Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku nie zapomina o wypróbowanych przyjaciołach książki, a tych, co nie znają jeszcze jej uroków, nieustannie na tę przyjaźń namawia.

Bo gdy sanki stoją w kącie, a bitwy na śnieżki nie da się zorganizować z powodu całkowitego braku zimowego, białego puchu, z książką możemy wybrać się w najbardziej mroźne zakątki świata, wraz z Kajem i Gerdą zmierzyć się z Królową Śniegu albo pomknąć przed siebie na saniach zaprzęgniętych w renifery.

Gdyby jednak przypadkiem, jak to kiedyś w Polsce w lutym bywało, Pani Zima namyśliła się i postanowiła nas uraczyć białym szaleństwem jeszcze podczas zimowej przerwy w lekcjach. To przecież gdy już wrócimy do domu, by ogrzać się i napić gorącej herbaty z sokiem najlepiej poczujemy jej smak i odpoczniemy przy książce.

Zatem skoro już ustaliliśmy niezaprzeczalną wartość książki, to przychodząc do nas po jedną z nich, warto zostać z nami chwilę dłużej i wybrać coś dla siebie.

Oto co przygotowaliśmy

dla dzieci i młodzieży

w czasie tegorocznych ferii zimowych

ZIMA 2015

1. Warsztaty plastyczne:

4.02. i 11.02.2015 r. (środa) godz. 10-13

„Kreatywna książka – co można zrobić ze zniszczoną książką?” - warsztaty plastyczne prowadzone przez Ewelinę Hofman – artystę plastyka

2. Wystawy:

a) książek

„Prawie wszystko o miłości – w księgach zapisane” – wystawa ze zbiorów biblioteki

„W kręgu Jeżycjady” – wystawa książek Małgorzaty Musierowicz

b) fotografii

Wystawa fotografii członków grupy AF 13

3. Zajęcia komputerowe:

„Ferie – Internet – Biblioteka" – spotkania w Zimowym Klubie Internautóww oddziale dla dzieci

4. „Stare i nowe gry planszowe” – spotkania miłośników gier planszowych (oddział dla dzieci)

5. Konkurs plastyczny:

Ogłoszenie X edycji konkursu plastycznego ph.:„Z górki na pazurki – moje ferie”.