Uczcimy Niepodległą...

Po 123 latach zniewolenia - 11 listopada 1918 roku - Polska wróciła na mapę Europy.

Choć polskość zawsze była w nas, to nim zerwaliśmy zaborcze jarzma, przelało się wiele powstańczej krwi, przetrzymaliśmy lata zsyłek i katorgi oraz walki z polską szkołą, kulturą i tradycją, a nawet ojczystą mową tak pięknie zapisaną na kartach polskiej książki.

Ustawą z 23 kwietnia 1937 roku dzień 11 listopada zyskał rangę Święta Niepodległości, którą to przywrócono mu po 1989 roku.

Wolność wracała na naszą ziemię wieloma szlakami, a wśród nich jakże ważne były te, przebyte przez Legiony. Dlatego w przeddzień rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości serdecznie zapraszamy wszystkich na wykład zatytułowany

Legionowym szlakiem do Niepodległości

jaki w poniedziałek 10 listopada o godz. 11.00 wygłosi w naszej siedzibie dr hab. prof. UJK Zygmunt Matuszak .

W dzień Święta Niepodległości 11 listopada 2014 roku o godzinie 10.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Radomsku odbędzie się

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Radomsku

Do udziału w miejskich obchodach 96. rocznicy odzyskania niepodległości zapraszają radomszczan Prezydent Miasta Radomsko Anna Milczanowska oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku Jacenty Olszewski.