Aktualności

books

Aktualności

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny.

Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.

NARODOWE CZYTANIE TRYLOGII Henryka Sienkiewicza

utworzono .

czytanie

  Ku pokrzepieniu serc pisana, dla tychże serc uniesień i ku mądrej refleksji czytana dzisiaj. Sienkiewiczowska „Trylogia” nada kształt tegorocznemu Narodowemu Czytaniu.

  Pani prezydent Anna Milczanowska oraz Pani dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Anna Kosendek, w odpowiedzi na inicjatywę Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, serdecznie zapraszają wszystkich do wspólnego czytania w siedzibie MBP przy ulicy Narutowicza 4 w Radomsku, w najbliższą sobotę, 6 września od godziny 11.00 do 14.00.

  To trzecie już Narodowe Czytanie dzieł polskich mistrzów pióra, które zainaugurowała wspólna lektura „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W ubiegłym roku podążaliśmy ścieżkami bohaterów Aleksandra Fredry. Tym razem, ponownie w pierwszą sobotę września, swój urok roztoczą słowa zapisane na kartach „Ogniem i mieczem”, Potopu” oraz „Pana Wołodyjowskiego”. A słowem posługiwał się nasz pierwszy noblista Henryk Sienkiewicz, niczym jego najwspanialsi bohaterowie szablą w obronie Rzeczypospolitej.

  Znajdziemy się zatem w świecie przygód, bitew, szlachetnych czynów oraz opisanych z humorem ludzkich dziejów, gdy „Zaczytani Sienkiewiczem” – pod takim hasłem odbędzie się Narodowe Czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza – włączymy się w Radomsku w to wyjątkowe dzieło, którego organizatorem jest Miasto Radomsko i Miejska Biblioteka Publiczna. Warto posłuchać i czytać, bo w tym dniu w siedzibie biblioteki każdy miłośnik „Trylogii” będzie miał szansę przeczytać swój ulubiony fragment, a radomszczańskie czytanie zainauguruje prezydent Anna Milczanowska. Wspólnej lekturze towarzyszyła będzie artystyczna prezentacja utworów muzycznych z adaptacji filmowych w wykonaniu Beaty Garbarz–Hebdy.

  Biblioteka zaprezentuje również na okolicznościowej wystawie różne wydania dzieł Henryka Sienkiewicza, a goście będą mogli przymierzyć strój z epoki i poczuć się jak legendarni bohaterowie. W przestrzeni biblioteki będzie można także oddać się lekturze audiobooków. Ponadto, podczas czytania, najmłodsi uczestnicy wydarzenia przeniosą nas w dawne czasy. Rysując, malując oraz wykonując kartonowe zbroje pod kierunkiem artystów plastyki.

Nie zabraknie też bibliofilskiej perełki-niespodzianki.