Człowiek, który pokonał zło - spotkanie DKK w Filii nr 1

14 grudnia br. w Filii nr 1 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, poświęcone twórczości laureatów jedenastu edycji konkursu Cena miłości Ojczyzny, który organizowany jest przez MBP w Radomsku już od 1998 roku. Każda edycja konkursu była uwieńczona tomikiem, zawierającym nagradzane wiersze.

Dla uczczenia 40. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, wspominaliśmy postać bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana związanego z Solidarnością i robotnikami.

Jedna z uczestniczek spotkania przybliżyła obecnym tę wyjątkową postać najnowszej historii naszego kraju, tercjarza franciszkańskiego, kapelana warszawskiej „Solidarności”, obrońcy praw człowieka w PRL, zamordowanego przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, błogosławionego i męczennika Kościoła katolickiego. Następnie czytano i omawiano wiersze z pokonkursowych tomików. Atmosfera była pełna zadumy i refleksji.