Aktualności

books

Aktualności

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny.

Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.

"Śladami świętych"

utworzono .

Ewa Stadmuller małe

Śladami Świętych

Taką inspirującą podróż proponują nam autorki książek dla dzieci, Panie Ewa Stadtmuller (ma w swym dorobku ponad sto książeczek dla dzieci, wśród których są bajki, baśnie i legendy, wiersze, zagadki i zbiory opowiadań oraz scenariusze teatralne, wyróżniona m.in. przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich - Feniks 2008, za książkę „A – jak anioł” a także Honorową Wstęgą Przyjaciel Przedszkolaka) i Renata Zając (autorka książek dla dzieci i młodzieży, redaktorka, scenarzystka, reżyserka i wydawca oraz wykładowca na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II, która podążając śladami świętych opisała m.in. Świętą Jadwigę czy Świętego Mikołaja), a towarzyszył im będzie ilustrator Pan Łukasz Zabdyr (grafik i autor ilustracji do wielu książek dla dzieci oraz komiksów).

Tegoroczne Dni Kultury Chrześcijańskiej uroczyście rozpocznie w niedzielę 11 października o godzinie 11.30 Msza Święta w Kolegiacie Świętego Lamberta.

Zapraszamy serdecznie wraz z pozostałymi organizatorami zarówno w nasze gościnne progi, jak też na wszystkie pozostałe uroczystości i imprezy kulturalne.

Wstęp na te wydarzenia jest bezpłatny.