Spotkanie z Joanną Olech ph. "Dynastia Miziołków i rodziny Fisiów w bibliotece?"

Rodziny Miziołków, Fisiów, smok Pompon i…

Wypoczętych po świątecznej przerwie młodych czytelników serdecznie zapraszamy w nasze progi na godzinę 11.30, we środę 23 kwietnia. Wówczas to bardzo lubiana pisarka książek dla dzieci i młodzieży, Pani Joanna Olech zabierze nas w odwiedziny do „Dynastii Miziołków i rodziny Fisiów w bibliotece?”.

Nasz gość jest z wykształcenia grafikiem oraz autorką ilustracji do wielu książek dla dzieci. Publikuje również artykuły na temat literatury dziecięcej. Z lekkością i humorem wprowadza młodych i starszych czytelników w roześmiany świat bajek. Wydany w serii Niebaśnie jej Czerwony Kapturek otrzymał wyróżnienie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek w konkursie na Najpiękniejsze Książki Roku 2005 oraz honorowe wyróżnienie w konkursie Książka Roku 2005 organizowanym przez polską sekcję IBBY.

Naprawdę warto zbliżyć się do napisanej w formie pamiętnika powieści o Dynastia Miziołków, która była debiutem literackim Pani Joanny, poznać bliżej smoka Pompona, który zyskał sympatię rodziny Fisiów, choć wywrócił ich świat do góry nogami. A potem sięgnąć oczywiście po książki autorstwa Pani Joanny Olech.

Zapraszamy.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich