Spotkanie z powieściopisarką Małgorzatą Kalicińską

Gość znad rozlewiska

4 października 2013 r. o godz.18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku można było spotkać powieściopisarkę Małgorzatę Kalicińską. Tak zwanej szerokiej publiczności stała się bliska dzięki telewizyjnej ekranizacji mazurskiej sagi czyli losów domu i ludzi nad rozlewiskiem. Ale miłośnikom dobrej książki znana była dużo wcześniej jako autorka prawdziwych bestsellerów, wśród  których były m.in.Fikołki na trzepakuautobiograficzna, nostalgiczna pisarska podróż w czasy dzieciństwa na Saskiej Kępie. Niezwykłe mistrzostwo klimatów odnaleźli też czytelnicy w książceWidok z mojego okna. Przepisy nie tylko na życie,stanowiącej fascynującą kompilację przepisów kulinarnych z życiowymi problemami i emocjami. Wszystko co najlepsze w twórczości pisarki można też odnaleźć w najnowszej, długo wyczekiwanej opowieści, zatytułowanej Lilka.

W notce biograficznej powieściopisarki można przeczytać:Małgorzata Kalicińska pracowała dla wiadomości TVP1, popularnego programu telewizji publicznej Kawa czy herbata, a także współtworzyła program Forum nieobecnych. Pracowała również w kilku szkołach, a przez wiele lat pracowała i była współwłaścicielką Agencji Reklamowej Camco-Media. Ale tym z Państwa, którzy nie znają jeszcze bliżej twórczości Pani Małgorzaty proponuję sięgnąć do kilku słów, które tak pięknie napisała na swoim blogu: „Jestem kobietą piszącą, ale nie zawsze tak było. Jak każda z nas - byłam uczennicą, studentką, żoną, matką, Kobietą Domową, pracownicą w różnych miejscach. To już za mną. Dzisiaj jestem w tej szczęśliwej sytuacji, że mój obecny zawód to też moja pasja. Moją pasją jest też życie, zwyczajne - z rodziną i w zgodzie (na ile to możliwe) z naturą”.