Aktualności

books

Aktualności

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny.

Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.

"Niedziela bez Teleranka" - spotkanie z Beatą Tadlą

utworzono .

  Stan wojenny to jedna ze smutniejszych kart naszej współczesnej historii. W swej najtragiczniejszej odsłonie pozbawił Polaków życia, wolności i podstawowych praw. Ważne by tamtą, mocno „odrobioną” lekcję braku demokracji mieć w pamięci i wyciągać z niej wnioski dla przyszłych pokoleń. W ramach tegorocznych imprez zorganizowanych w Radomsku, a przypominających o tamtych dniach, nieco odmienną lekcję historii zaproponowała tym razem Miejska Biblioteka Publiczna.
  Bo noc stanu wojennego trwała też w pewnej codzienności. Pozbawionej wielu podstawowych produktów i reglamentującej je w systemie kartkowym, mundurowej telewizji oraz szarości, której wielu rodaków przeciwstawiało nie tylko działalność opozycyjnego podziemia, ale również humor czy pomysłowość. O tym między innymi opowiadała znana dziennikarka i autorka książki „Niedziela bez teleranka” Beata Tadla. Opisany przez nią stan wojenny widziany oczami siedmiolatki był przyczynkiem do spotkania i rozmowy z gośćmi, którzy zapełnili czytelnię MBP. Byli wśród nich także uczniowie Zespołów Szkolno - Gimnazjalnych nr 1 i 7 z Radomska oraz Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Szczepocicach.