"Zimowe spotkania z teatrem" - ferie w bibliotece

Ferie zimowe w bibliotece rozpoczęły się warsztatami teatralnymi  pt. „Zimowe spotkania z teatrem”, które prowadzili aktorzy Sceny Edukacyjnej Dzieci  i Młodzieży „Abecadło” z Krakowa.

Licznie zgromadzeni uczestnicy poznali znaczenie terminów związanych z teatrem (dramaturg, aktor, rekwizytor, inspicjent,  sufler, itp.) oraz rozmawiali o właściwym zachowaniu się w teatrze. Dzieci ćwiczyły z podziałem  na role śpiewanie piosenek, których tekst stanowiły wiersze znanych polskich poetów. Prowadzący starali się dobrać role odpowiednio do wieku i możliwości wykonawców.

Kolejne warsztaty w dn.06.02.2012 r. (poniedziałek) o godz.10.00.