Ann Napolitano "Drogi Edwardzie" - recenzja

utworzono .

156531736 1394615690883437 2260042662179636097 o

 

Nieustająco zachęcamy Was do sięgania po nasze nowości zakupowe. Dlatego przyszedł czas na kolejną recenzję:
Ann Napolitano pt. "Drogi Edwardzie"
Przejmująca powieść o żałobie, odnajdywaniu sensu życia i woli przetrwania podbiła serca czytelników na całym świecie.
Edward jako jedyny ocalał z katastrofy lotniczej, w której zginęły 193 osoby, w tym jego rodzice i brat. Cały świat uważa go za niezwykłego chłopca i szczęściarza. Trafia pod opiekę ciotki i wujka. Nowa rodzina i wszyscy wokół starają się go wspierać i ochraniać, ale nie potrafią uchronić go przed samym sobą i głęboką traumą z którą się zmaga. Na horyzoncie pojawi się ważny plan, a jego realizacja pozwoli Edwardowi odnaleźć ukojenie i zrobić coś ważnego w życiu, nadać mu sens...
Autorka prowadzi historię dwutorowo. Na przemian próbuje odtworzyć kolejne sekundy katastrofalnego lotu oraz pokazuje życie chłopca po nim, zmianę z Eddiego na Edwarda i liczne nieudane próby poradzenia sobie z traumatycznymi przeżyciami. W retrospekcjach mamy okazję poznać innych uczestników lotu, odrobinę wniknąć do ich psychiki.
Książka porusza w czytelniku najczulsze struny. Ann Napolitano stworzyła przejmującą opowieść o dorastaniu w cieniu tragedii. Edward nie był niezwykły, bo przeżył katastrofę, ale dlatego, że znalazł w sobie siłę, by w końcu obudzić się z letargu żałoby i zrobić coś ważnego dla innych, ale przede wszystkim dla siebie i nadać swojemu życiu sens. Przejmująca, prawdziwa i emocjonująca historia, która chwyta za serce.