„Mała książka - wielki człowiek” - projekt dla dzieci

PIERWSZE CZYTANKI DLA…” PRZEDSZKOLAKA – półmetek tegorocznej

edycji kampanii Mała książka – wielki człowiek

Kampania „Mała książka – wielki człowiek" to dla dzieci i ich rodziców zaproszenie do świata literatury z pięknie wydaną i mądrą książką, to także okazja do odwiedzenia biblioteki i zapoznania się z jej ofertą, po to, by wracać tam jak najczęściej.

Przed Świętami warto pomyśleć nie tylko o prezentach pod choinkę, ale i o najwspanialszym prezencie, jaki możemy dać naszemu dziecku. To czas, który  mu poświecimy na wspólne czytanie i miłość do literatury, która pozostanie na całe życie. Mamy nadzieję, że już niedługo kolejne dzieci rozpoczną swoją przygodę z książką i czytaniem, i wraz z rodzicami staną się stałymi bywalcami bibliotek !

polmetek 1 horz

Kampania "Mała książka - wielki człowiek"

film na youtube

Kampania

Od dwóch miesięcy bierzemy udział w projekcie "Z książką na start", którego pomysłodawcą jest Instytut Książki. Rozdaliśmy już ponad 150 Wyprawek Czytelniczych, ale mamy do rozdania jeszcze dużo !!!:-)

Zapraszamy dzieci w wieku 3 - 6 lat do odwiedzenia Oddziału dla dzieci oraz czterech filii bibliotecznych.

Czekają na Was "Pierwsze czytanki dla..." oraz Dyplomy Małego Czytelnika !:-)

Zdjęcia uczestników gdzie ich ilość sukcesywnie się powiększa

BRAWO !!!

Z książką na start” - projekt dla dzieci 3-6 lat

Oddział dla dzieci oraz cztery filie biblioteczne Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku zapraszają dzieci w wieku 3-6 lat do udziału projekcie „Z książką na start”.

Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek”.

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko urodzone w latach 2014-2017, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

Czytaj więcej o projekcie (do pobrania pdf)

ksiazka2019

Plakat (pdf)

List do rodziców - jak przystąpić do projektu? (pdf)

Zachęcamy do udziału w projekcie!