Aktualności

books

Aktualności

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny.

Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.

XIV Radomszczańskie Dni Rodziny

utworzono .

Dnia 28 maja 2013 r. (wtorek),  o godzinie 11.00, w siedzibie MBP przy ulicy Narutowicza 4, odbyło się wspólne czytanie Listu Jana Pawła II „Mulieris Dignitatem”.

Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnił chór Ichtis. Rozstrzygnięty został także konkurs literacki.

W tym samym miejscu, również we wtorek, tyle że 4 czerwca 2013, o godzinie 12.00, w ramach XIV Radomszczańskich Dni Rodziny spotkanie i wystawa dające zaiste nietuzinkowe świadectwo.

„Matki mężne czy szalone?” - to prezentacja książki oraz wystawy fotograficznej autorstwa Marty Dzbeńskiej-Karpińkiej. Historie i zdjęcia, którym właściwie nie potrzeba komentarza. Te wzruszające i poruszające opowieści o miłości i nadziei zwykłych ludzi, ich uporze i odwadze, wreszcie o dramatycznych wyborach i zwycięstwie życia, stanowią swoistą relację wyjątkowej walki z cierpieniem, czasem strachem, którym zatrzymane w kadrze uśmiechy, i to jakieś wyjątkowe ciepło i siła, dają odpór. „Ryzykowały wiele, niektóre wszystko, by dać życie swoim dzieciom”.

matki