Aktualności

books

Aktualności

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny.

Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego edycja 2016

utworzono .

baczynski plakat 500px

 

Regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa

 

Protokół z obrad jury

 

Do palców przymarzły struny

z cienkiego krzyku roślin.

Tak się dorasta do trumny,

jakeśmy w czasie dorośli.

W tym krótkim fragmencie Pokolenia odnajdujemy dramat, jaki stał się udziałem młodych Polaków, którzy w zderzeniu z koszmarem II wojny światowej, stanęli w obliczu największej, a jakże często ostatniej próby.

Krzysztof Kamil Baczyński przyszedł na świat w Warszawie - 22 stycznia 1921 roku.

Pochowany na dziedzińcu Ratusza, po tym jak poległ w pierwszych dniach Powstania Warszawskiego, na Placu Teatralnym, w Pałacu Blanka - 4 sierpnia 1944 roku.

Wydaje się, że te dwie daty dzieli tak niewiele lat, miesięcy, dni … . W sam raz jednak tyle, by poznawać świat i ludzi, pokochać życie, ulec rozpaczy, ale też odnaleźć miłość.

I dokładnie tyle by odnaleźć w sobie ten wyjątkowy dar, pozwalający zatrzymać w słowach czas, uczucia, i jeszcze wiele innych, zapachów, smaków, westchnień … .

We współpracy z radomszczańskim II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego proponujemy od godziny 9.00 we czwartek 8 grudnia, udział w projekcie edukacyjnym:

„Kochać znaczy tworzyć”

Jego znakomitą pointą będzie wykład, który o godzinie 11.00 wygłosi dr Konrad Ludwicki z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach:

ludwicki