Aktualności

books

Aktualności

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny.

Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.

Rozstrzygnięcie konkursu

utworzono .

Prezydent Miasta Radomska oraz Przewodniczący Rady Miejskiej

zapraszają na

rozstrzygnięcie konkursu plastycznego z okazji

25-lecia Samorządu Terytorialnego

 

"Radomsko w oczach dziecka"

 

Siedziba biblioteki, Oddział dla dzieci, ul. Narutowicza 4, 29.05.2015r., godz. 13.00

 

 

Wystawy, będącej efektem talentu i pracy radomszczańskich przedszkolaków, a którą będzie można zobaczyć od piątku 29 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku, po prostu nie można przegapić.

Jak wygląda nasze miasto z widziane z perspektywy dziecka?

Moglibyśmy teraz, używając przepięknej polszczyzny, opisywać to co pokazali nam najmłodsi artyści. Ale pozostawmy tę przyjemność oczom oglądających. Dwadzieścia trzy prace plastyczne są dziełem przygotowanym przez młodych obywateli naszego miasta w wieku pięciu i sześciu lat, a wszystkie powstały w związku z konkursem ogłoszonym przez Prezydenta Miasta Radomsko oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Radomsku. Impulsem było majowe święto samorządu terytorialnego, obchodzącego w tym roku w Polsce swoje 25 urodziny.

Uroczysta inauguracja pokonkursowej wystawy będzie miała miejsce w naszej książnicy w piątek 29 maja o godzinie 13.00, a na wszystkich uczestników konkursu czekają w pełni zasłużone nagrody.

Serdecznie zapraszamy.