Aktualności

books

Aktualności

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny.

Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.

Konkursy: fotograficzny, literacki, słowno-muzyczny

utworzono .

SKMBT C28022071413400 0001 horz

 

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi zaprasza do udziału w konkursach w Roku Romantyzmu Polskiego.

Konkurs „Mowa dźwięków duszy zapisana w czasie […]” - konkurs słowno-muzyczny na interpretację ballady lub romansu Adama Mickiewicza. Czekamy na nagrania interpretacji wybranej ballady lub romansu z jubileuszowego tomiku „Poezye”.
 
Konkurs „Romantyczność w Photoshopie”. Zadaniem uczestnika jest stworzenie cyklu fotografii będących ilustracjami do wybranej ballady lub romansu z jubileuszowego tomiku „Poezye”.
 
Konkurs „Świtezianka w jeansach” - konkurs literacki na balladę lub romans sposobem Adama Mickiewicza spisany. Konkurs polega na napisaniu ballady lub romansu utrzymanego w kanonie literackim utworów Mickiewicza, którego akcja dzieje się w czasach nam współczesnych.
 
Konkursy trwają do 30 września 2022 r. i mogą brać w nich udział osoby z grupy wiekowej powyżej 12 lat. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne!  Konkursy mają zasięg ogólnopolski.
 
Regulaminy i formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie: https://www.wbp.lodz.pl/ballady-romanse.html
 
Konkursy organizowane są w ramach projektu „«Zdaje mi się, że widzę… gdzie? Przed oczyma duszy mojej». Ballady i romanse słowem i obrazem malowane”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
 
Patroni medialni: TVP3 Łódź, Radio Łódź, Twoje-Miasto.pl.
 
Pytania w sprawie konkursu można kierować do pracowników Działu Informacji Naukowej WBP w Łodzi (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 42 663 03 33 lub 42 633 03 47).